Bakü’de İtalyan üretici ekiplere C2, C3 ve C4 kompaundları tedarik edecek.

Bakü’de İtalyan üretici ekiplere C2, C3 ve C4 kompaundları tedarik edecek.

1957’de ilk Rally de Catalunya’nın galibi oldu. Ve 1985’te, Temmuz 2015’te bıraktığı bir pozisyon olan Real Automobile Club Catalunya’nın (RACC) başkanı oldu ve şimdiki başkan Josep Mateu tarafından rahatlatıldı.

1980’de Salvadó, Circuit de Barcelona-Catalunya’nın inşaat projesini tanıtmak için RACC Yönetim Kurulu’na katıldı. Dinamizmi ve katkıda bulunduğu yeni fikirler, aniden ölen Salvador Fàbregas’ın halefi olarak 1985 yılında kuruluşun başkanlığına seçilmesini sağladı.

Başkanlığı sırasında, RACC 85.000 üyeye ulaşacak şekilde gelişti. Sportif düzeyde Salvadó, Circuit de Barcelona-Catalunya’nın oluşturulmasıyla, yol güvenliği ve hareketlilik yönünün oluşturulmasıyla, varlığın spor faaliyetlerinin destekleyicisiydi.

Cenazesi bu Perşembe saat 11: 00’de Sant Vicenç de Sarrià mahallesinde yapılacak. SPORT’tan onun kaybının acısına katılıyoruz. Huzur içinde yatsın. 

24 Saat Le Mans, High Class Racing ve United Autosports’un birleşmesinin ardından 2019 baskısında 62 arabaya sahip olacak. Bu, 2016, 2017 ve 2018’deki 60 girişin bir önceki rekoru kırmasının ardından, Le Mans’ta tarihteki en büyük grid’e sahip olmak anlamına geliyor.

Yarış organizatörü Automobile Club de l’Ouest, yedek listedeki en iyi iki takıma Fransız klasiğinin 87. baskısına katılma fırsatı verdi. ACO Başkanı Pierre Fillon yaptığı açıklamada, “Şubat ayında, seçim komitesi uzun yıllardan daha zor bir görevle karşı karşıya kaldı. 75 başvuru vardı, hepsi üst düzeydi ve 60’ı seçmek özellikle zordu, sadece 60. Hızlıca Daha fazla yarışmacıyı kabul etmenin bir yolunu bulmamız gerektiği sonucuna vardık ve ekiplerimiz pit şeridine iki garaj ekleme olasılığını doğruladı. 2019 için çıkardık ve 62 katılımcıyı kabul edebildiğimiz için çok mutluyuz. rekor numarası ve bu yarışın her zamanki kadar popüler olduğunun bir işareti. “

Bu yılki yarış (15-16 Haziran), Sebring’deki galibiyetinin ardından şu anda Fernando Alonso’nun liderliğindeki Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nın (WEC) süper sezonunu kapatacak. Le Mans’taki son baskının galibi Asturian, Sebastian Buemi ve Kazuki Nakajima ile paylaştığı Toyota’nın LMP1 prototipi TS050 Hybrid’in direksiyonunda zaferini yeniden onaylamaya ve ilk dünya şampiyonluğunu elde etmeye çalışacak.

Şubat ayında Barselona’da yapılan iki haftalık testin ardından, hiç kimse Mercedes’in Dünya Şampiyonası’na Ferrari ile böyle bir farkla liderlik etmesini beklemiyordu. Hem İnşaatçılar Dünya Kupası’nda hem de Sürücüler Dünya Şampiyonası’nda. Arabalar arasındaki performans mesafesi açısından aldatıcı bir fark, ancak olay koşulları nedeniyle, Maranello’dakiler için motor sorunları ve Brackely’li olanlar tarafından yarışların kusursuz bir şekilde yönetilmesi, şu anda arabalara yönelik eleştiriyi artırıyor.

Arnau montserrat

Endişe verici olan şey, aynı İtalyan basınından Mercedes’in el freni çekildiğinde kazandığına işaret etmeleridir. Alman takımı bu kadar üstün olmaya güvenmedi ve Ferrari ile savaşın Çin’deki yarışta bir noktada sona ermesi durumunda yakıt ayırdılar. Ekonomi modunda, üçüncüsü Vettel’in on saniyeden fazla önündeydiler ve Şangay’da ikiye katlamayı bile başaramadılar.

Scuderia şimdiye kadar elde ettiği sonuçlardan hiç memnun değil ve Asya pistinde görülen berbat avantajı azaltmak için çalışıyor. İtalya’da da Ferrari motorunun, fonometrik okumalara göre, güvenilirlik nedeniyle arabadaki gücünü 12 beygir gücü azalttığı için tam olarak çalışmadığını açıkladılar. Bu, yarış önizlemesinde bunu yapmayacaklarını söyleyen Ferrari patronu Mattia Binotto ile çelişiyor.

Vettel basına saldırıyor

İtalyan takımında zaman karışık ve bunu ifade eden figür Vettel. Heppenheim pilotunun tanımladığı gibi, İtalyan basınını tam olarak “kötü gazetecilik” ile suçladı: “Benim bakış açıma göre, gerçekten, bu sadece zayıf gazetecilik. Ama yargılayacak bir gazeteci değilim. Bu yüzden kişisel olarak benim kararımı almamalısın ”dedi Alman.

Mercedes zemin kazanıyor ve Scuderia’da boş bir yıl daha korkunç sonuçlar doğurabilir. Bu yıl kazanacakları bir arabaları var.

Pirelli, önümüzdeki hafta Bakü sokak pistinde düzenlenecek olan 2019 Dünya Şampiyonası’nın dördüncü turu olan Azerbaycan Grand Prix için lastik dağıtımını duyurdu.

Kurallara göre, takımların hafta sonu boyunca en sert hamurdan (C1) en yumuşak (C5) olana kadar değişen 13 lastik seti vardır. Bakü’de İtalyan üretici ekiplere C2, C3 ve C4 kompaundları tedarik edecek.  

Serideki en yumuşak lastik olan C4, Lewis Hamilton’ın (Mercedes) geçen yıl iki duraklı bir stratejiyle galip geldiği bu pistte sürücüler için tercih edilen seçenektir.

Ferrari pilotları Sebastian Vettel ve Charles Leclerc’in her birinde yedi set soft var, sezonun ilk üç yarışında ilk iki sırada yer alan Mercedes sürücüleri Lewis Hamilton ve Valtteri Bottas, rakiplerinden daha fazla oynayacağım.

Kalan tüm takımlar, C4 lastiğinin stratejisini iki pilotu arasında bölmeden 9 veya 10 oyun daha yumuşak bileşimi seçti.

Nico Hulkenberg (Renault), Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo), Alexander Albon (Toro Rosso) ve Robert Kubica (Williams), kendi takım arkadaşlarından bir set daha fazla araç ve bir set daha az sabit diske sahip.

‘Forbes’ dergisi, tarihteki en yüksek ücretli F-1 pilotlarının özel sıralamasını birkaç hafta önce yayınladı. 2012’de emekli olan Michael Schumacher, Lewis Hamilton, Mercedes ile son sözleşmeyi imzalayana kadar aşılmaz bir engeldi. Yıllık maaşı 44 milyon olan Stevenage oğlan, 2007’de McLaren ile ilk çıkışından bu yana toplam 435 milyon euro gelire sahip.

Miguel Martinez

Ve tüm bunlar kişisel sponsorlukları saymadan, çünkü bu liste yalnızca jetonu ve her takımdan alınan bonusları sayar. Schumacher 413 milyonda kalırken, altı ay önce F-1’den emekli olan Fernando Alonso 407 milyonla üçüncü sırada yer alıyor. F-1’in 18 yıllık gelirinde, Asturian’ın saf bir mali davranış içinde tamamlayıcı bir tane bile gerçekleştirmesi gerekmedi. Ve bu araştırmadıkları için değil. İşin sırrı nedir?: Pilotun yöneticisi Luis García Abad, “Dini olarak öde” diyor.

Oxford’da üç yıl

Alonso’nun sporcu vaftiz babası Flavio Briatore, Asturian Renault’ya katılmak için Minardi’den ayrıldığında https://gamblingprofessors.com/tr/casinoslot/ Enstone fabrikasının yakınındaki Oxford’a taşınmasını tavsiye etti. Alonso birden fazla vesileyle, “Okulda Fransızca okudum, karting zamanından beri İtalyanca konuşuyordum, ancak fabrikaya yakın olmanın yanı sıra İngilizcemi çok geliştirmem gerekiyordu,” diye açıkladı Alonso birden fazla kez. Alonso, 2002’den 2005’e kadar Enstone’da yaşadı ve bir İngiltere’de ikamet ettiğinden, yabancılar için özel bir vergi rejiminden yararlandı.

Dünya şampiyonluklarının gelmesi ve McLaren’e imza atmasıyla, Alonso o sırada F-1 sürücülerinin yarısı gibi İsviçre’de ikamet etti – diğer yarısı Monako’da yaşıyordu. Michael Schumacher’in malikanesinden çok da uzak olmayan Lemman Gölü yakınlarında küçük bir ev satın alınırken, Sebastian Vettel veya Kimi Raikkonen gibi diğer pilotlar Zürih’e yakın yerleri seçti. Biniciler, dünyanın bisiklet seçkinleri için bir sığınak olan Andorra yerine İsviçre veya Monako’yu tercih ediyor.

İsviçre Hazinesi yedi ile çarpıyor

İsviçre’de vergilendirme, ikamet eden ve hazinenin daha önce belirlediği sabit bir tutardır. Kanton ve federal vergi makamları tarafından tasarlanan asgari harcama, evin kira değerinin 7 katına eşittir. Örneğin, İsviçre’de kira değeri ayda 5.000 İsviçre frangı olan bir mülk satın alan bir yabancı, 420.000 İsviçre frangı (5.000 x 7 x 12) tutarında sabit bir vergi ödeyecektir. Lewis Hamilton’ınki gibi bir maaş için – İsviçre’den Monako’ya gitti – İngiltere’de yaşamak ile İsviçre veya Monako’da yaşamak arasındaki fark, kazanılan gelir için yılda iki veya 25 milyon euro vergi ödemesi,  

Hamilton, Valteri Bottas, Daniel Ricciardo veya Checo Pérez, diğer birçok pilot gibi Charles Leclerc’in doğduğu ve yaşadığı Monako’yu tercih ediyor. Monako Prensliği resmi olarak bir vergi cenneti olarak görülmüyor, ancak banka gizliliğini kendine özgü bir şey olarak tuttu. Bu ülkeye vergi ikametgahının değiştirilmesinin temel avantajı, ülke dışında elde edilen gelirler üzerinden toplam vergilerin olmamasıdır.

Alonso İsviçre’ye döndü

Monako’da ikamet eden gerçek kişiler (Fransız uyruklu olanlar hariç) herhangi bir gelir, sermaye kazancı veya sermaye vergisine tabi değildir. Öte yandan Fernando Alonso, Monako’yu asla seçmedi. Aksine, 2010’da Ferrari için imzaladığı aynı zamanda, yılda 25 veya 30 günden fazla zaman geçirmediği İspanya’daki konutunu yeniden yerleştirmeyi seçti. İklim ve iyi iletişim – diğer şeylerin yanı sıra, açıkça Dubai’de ikamet etmesine neden oldu, ancak üç yıl boyunca İsviçre’ye, bu kez Lugano’ya döndü.

İlk turda bir kaza sonucu bu Pazar günü Çin Grand Prix’sini on dördüncü sırada tamamlayan İspanyol sürücü Carlos Sainz, Şangay pistinde takımı (McLaren) ve arabasından memnun olduğunu ve tek olduğunu garanti etti. gerekli olan şey “sabırlı” olmaktır.

Madrilenian yarıştan sonra medyaya verdiği demeçte, “Sabır ve iyi çalışmaya devam etmek, işlerin çok iyi yapıldığına güvenmeye devam ettiğim için, takımdan çok mutluyum, nasıl çalıştığımızdan, bu yüzden gelecek.” Dedi. Sainz, son dört yıldır vatandaşı olan Asturias dünya şampiyonu Fernando Alonso’nun başına pek çok dert açan yeni takımı ile ilk kez bir yarışı bitirmeyi başardı. ilk dönüş.

Comments are closed.