Co najbardziej zaskakujące, 37% wszystkich przypadków urazów o dużym nasileniu wiązało się z brakiem komunikacji

Co najbardziej zaskakujące, 37% wszystkich przypadków urazów o dużym nasileniu wiązało się z brakiem komunikacji

Collegium zatrudnia obecnie około 275 osób, z których około 75 pracuje w biurach firmy w korporacyjnym centrum handlowym, które wydaje się być dalej niż jest to w rzeczywistości blasku biotechnologicznego centrum na Kendall Square. (Wśród sąsiadów jest pożyczkodawca hipoteczny i hurtownia żywności obsługująca hotele i restauracje).

Za rzędami boksów naukowcy firmy majstrują przy nowych preparatach w dwóch laboratoriach. Collegium przeprowadza wczesne testy, próbując wprowadzić swoją technologię do innego opioidu, znanego naukowcom jako hydrokodon. Firma przewiduje również aplikacje dla innych leków, które mogą być nadużywane, takich jak środki pobudzające w leczeniu ADHD.

Pod wpływem ostatnich sukcesów firmie zaczyna brakować miejsca i planuje przeprowadzić się w przyszłym roku do nowej, większej powierzchni, w tym samym regionie na południowy zachód od Bostonu.

Collegium, które we wtorek zamknęło cenę swoich akcji w najwyższym punkcie od ponad roku, jest niezwykłym jasnym punktem na rynku, który został dotknięty kwaśnym podejściem lekarzy, płatników i organów regulacyjnych do tradycyjnych opioidów, ponieważ liczba zgonów nadal rośnie. uchwyt.

Rynek opioidów to „kurczący się placek i jest miejsce dla Xtampzy na zdobycie większego kawałka tego ciasta” – zwłaszcza, że ​​„nie ma historii i bagażu takiego jak OxyContin” – powiedział Kevin Kedra, analityk Gabelli Firma.

Boisko Collegium coraz częściej wygrywa z ubezpieczycielami. Florida Blue, największy ubezpieczyciel na Florydzie, zrezygnuje z OxyContin w styczniu; firma „przejrzała literaturę medyczną i uznała, że ​​Xtampza będzie bezpieczną alternatywą dla naszych członków” – twierdzi wiceprezes Florida Blue Scott McClelland.

W międzyczasie Cigna polubiła Xtampza z powodu chęci Collegium do podpisania kontraktu opartego na wartości. Porozumienie stwarza zachęty finansowe zarówno dla Cigna, jak i Collegium, jeśli średnia dzienna dawka leku Xtampza przepisana klientom Cigna pozostaje poniżej określonego poziomu, co jest częścią wysiłków mających na celu rozwiązanie kryzysu opioidowego, według rzeczniczki Cigna, Karen Eldred.

Collegium również odniesie korzyści z działań FDA, zwalczających niektóre opioidy.

Latem Endo International zgodziło się spełnić prośbę FDA, aby wycofać z rynku długo działającą Opanę, środek przeciwbólowy, który był przyczyną wybuchu epidemii HIV w wiejskiej Indianie w 2015 roku, kiedy ludzie uzależnieni od opioidów zaczęli wstrzykiwać ten narkotyk. Według Collegium od tego czasu 7 procent pacjentów zmuszonych do znalezienia zamiennika przeszło na Xtampza.

A może nadejść więcej: na początku tego miesiąca komisarz FDA Scott Gottlieb ogłosił, że agencja prowadzi badanie długo działających leków generycznych zawierających oksymorfon, ten sam aktywny składnik, który znajdował się w długo działającej Opanie. Jeśli okaże się, że łatwiej będzie go nadużywać, powiedział Gottlieb, FDA może podjąć działania w celu „ograniczenia narażenia pacjentów” na te produkty, co zdaniem niektórych analityków może ostatecznie oznaczać usunięcie z rynku. Jeśli tak się stanie, może wysłać więcej pacjentów do Xtampza, twierdzą analitycy.

Heffernan odrzuca pogląd, że pozycjonuje swoją firmę jako przeciwnika Purdue, mówiąc, że zalety produktu są same w sobie. On też nie sądzi, aby dyrektorzy Purdue czuli się jeszcze zagrożeni przez Collegium, co potwierdzają analitycy.

Ale Purdue, który jest własnością prywatną, ścigał Collegium w sądzie, twierdząc, że Xtampza narusza kilka patentów Purdue’a. Walka prawna trwa. „Myślę, że motywacja Purdue jest jasna… wnoszenie wielu sporów patentowych, aby zarówno wykorzystać zasoby małej firmy, jak i próbować usunąć nas z rynku, jest częścią strategii” – powiedział Heffernan.

W odpowiedzi na konkretne pytania STAT, Purdue Pharma przedstawiła jedynie ogólne oświadczenie, chwaląc innowacje w rozwoju opioidów odstraszających od nadużywania, ostrzegając jednocześnie, że produkty te nie powinny zapewniać „fałszywego poczucia bezpieczeństwa” pacjentom i lekarzom poszukującym środka przeciwbólowego, nie można nadużywać.

„Myślę, że kiedy Xtampza osiągnie 10, 15 procent rynku [oksykodonu o przedłużonym uwalnianiu], Purdue zacznie zwracać na to uwagę” – powiedział Serge Belanger, analityk Needham Firma.

Collegium ze swojej strony liczy na dalsze pozyskiwanie ubezpieczycieli. Po ogłoszeniu umowy z Cigna w zeszłym miesiącu, Collegium zaczęło kontaktować się z kolejnymi płatnikami – powiedział Joseph Ciaffon, dyrektor operacyjny Collegium. „Chcemy ekskluzywnych stanowisk” w ich formułach, powiedział Ciaffon.

Rebecca Robbins zajmuje się biofarmą.

Ten post pierwotnie ukazał się w STAT News.

, ,

Przepaść między tym, co według lekarzy przekazują, a tym, co pacjenci faktycznie zabierają z tych rozmów, może być szersza niż metaforyczna przepaść Wenus i Marsa. Przerażające jest to, że nieporozumienia mogą mieć tragiczne konsekwencje.

Rozważmy anegdotę, którą niedawno podzieliliśmy się ze społecznością CreakyJoints: Słyszeliśmy o pacjentce, której lekarz zdiagnozował u niej reumatoidalne zapalenie stawów i przepisał metotreksat. Podczas tej wizyty lekarz powiedział jej, że „nie może” zajść w ciążę podczas przyjmowania metotreksatu. Pacjentka wzięła swojego lekarza dosłownie i rozluźniała się w stosowaniu antykoncepcji, po prostu dlatego, że wykonywała jego polecenia. Ale lekarz miał na myśli „nie powinnaś zajść w ciążę”, a nie „nie możesz zajść w ciążę”. Wiadomo, oczywiście, że metotreksat powoduje wady wrodzone, a także inne problemy.

To nieporozumienie można było łatwo naprawić, gdyby lekarz sprawdził, czy pacjent zrozumiał wszystko, o czym właśnie rozmawiał – zwłaszcza te naprawdę ważne. Z 23 658 przypadków ocenionych przez program ubezpieczeniowy CRICO w latach 2009–2013 30% dotyczyło awarii komunikacji, odnotował w swoim krajowym raporcie z 2015 r. Dotyczącym ryzyka nadużyć. Według raportu w 7149 przypadkach ta nieporozumienie zaszkodziła pacjentom, a całkowite poniesione straty wyniosły 1,7 miliarda dolarów.

Co najbardziej zaskakujące, 37% wszystkich przypadków urazów o dużym nasileniu wiązało się z brakiem komunikacji. ProPublica odnotowuje różnice w zgłaszanym zakresie błędów medycznych – być może nawet trzecim co do wielkości zabójcą po chorobach serca i raku – ale nawet jeśli przyjmie się najbardziej konserwatywne liczby, nadal jest to ogromny problem.

Komunikuj się lepiej

Jednym ze sposobów, w jaki lekarze mogą złagodzić to ogromne ryzyko, jest poproszenie pacjenta o powtórzenie instrukcji. „Aby upewnić się, że każdy pacjent rozumie i pamięta ważne informacje na temat jego leczenia, lekarz może poprosić go o opisanie planu własnymi słowami, strategia znana jako metoda uczenia się” – powiedział anestezjolog w rozmowie z Wall Street Journal. Lata temu.

Pojawiają się też inne problemy komunikacyjne. „Pacjenci mówili nieprzerwanie średnio 12 sekund po wejściu mieszkańca do pokoju”, według badań medycyny rodzinnej z 2001 roku. „W jednej czwartej przypadków rezydenci przerywali pacjentom, zanim skończyli mówić”. Dr Danielle Ofri, profesor nadzwyczajny medycyny na Uniwersytecie Nowojorskim, „radzi, aby lekarze pytali swoich pacjentów:„ Czy jest coś jeszcze? ”- informuje University of California, Greater Good Science Center w Berkeley. „Przyznaje https://yourpillstore.com/pl/flexumgel/, że może to być zniechęcające dla lekarzy, ponieważ otwiera okno dialogowe Pandory, które może skrócić czas wizyt innych pacjentów”.

Jednak puszka Pandory jest lepsza niż alternatywa. W 2014 roku w The New York Times dwóch lekarzy opisało bliskiego przyjaciela i pacjenta z rakiem, który udał się do znanego specjalisty. „Kiedy przyjaciel zaczął zadawać pytania dotyczące planu leczenia, lekarz przerwał mu w połowie zdania, spojrzał na niego i powiedział:„ Jeśli zadasz jeszcze jedno pytanie, odmówię leczenia ”- napisali. “‘Co mógłbym zrobić?’ przyjaciel powiedział później: „On jest najlepszy i chciałem, żeby się mną zajął, więc się zamknąłem”.

W dzisiejszym zawodzie istnieje potrzeba, aby bardziej koncentrować się na pacjencie. Zamiast mówić pacjentom, aby się zamknęli, lekarze powinni być bardziej otwarci na słuchanie i prowadzenie dialogów, a nie jednostronne wykłady.

„Lekarze i studenci medycyny często mają ograniczony wgląd w to, jak napotykają podczas rozmowy z pacjentami i mają niewielkie możliwości uzyskania formalnej informacji zwrotnej” – napisali. „Podczas gdy większość lekarzy naprawdę zależy na tym, aby ich pacjenci podejmowali właściwe decyzje w ich sytuacji, wielu z nich nie ma umiejętności, by pokazać, że im zależy. W końcu ich przyjęcie do szkoły medycznej nie było oparte na potwierdzonej ocenie ich zdolności do odnoszenia się do innych istoty ludzkie.”

Dobra wiadomość jest taka, że ​​problem coraz częściej pojawia się na ekranach radarów lekarzy i innych pracowników służby zdrowia. Obecnie podejmuje się różnorodne twórcze działania mające na celu poprawę komunikacji między lekarzem a pacjentem. Ale przykład lekarza, który poinformował pacjentkę, że „nie może” – a nie „nie powinna” lub „nie wolno” – zajść w ciążę podczas przyjmowania metotreksatu, podkreśla pracę, która pozostaje przed nami.

Seth Ginsberg jest prezesem i współzałożycielem Global Healthy Living Foundation i CreakyJoints. Ten artykuł pierwotnie ukazał się na stronie internetowej naszego partnera Rheumatology Network, która jest częścią UBM Medica. (Wymagana jest bezpłatna rejestracja.)

,

Najnowsze dane pokazują, że behawioralne zaburzenia zdrowotne, w tym duże zaburzenie depresyjne i uogólnione zaburzenie lękowe, znacznie wzrosły wśród dzieci i nastolatków. Oto, jak jedna instytucja stara się sprostać potrzebom młodych ludzi.

Niektóre wiejskie szpitale podejmują kroki w celu poprawy dostępu do opieki i skoncentrowania dostępnych zasobów na zapobieganiu chorobom.

Niedawna analiza wykazała, że ​​bieżące koszty medyczne pacjentów wzrosły o ponad 10% w 2018 r., Co pomaga podkreślić potrzebę większej przejrzystości cen.

Badacze zaproponowali pięciopoziomową hierarchię interwencji, która może wpłynąć na dobre samopoczucie lekarzy i zmniejszyć wypalenie.

Ten raport został wysłany przez HealthLeaders Media.

Ostatnia aktualizacja: 02 lipca 2019 r.

Zgodnie z badaniem dotyczącym śmiertelnych wypadków drogowych w dniu opodatkowania, zbliżający się termin składania zeznań podatkowych może oznaczać, dosłownie, sytuację życia i śmierci wielu podatników.

Comments are closed.