Giderek daha fazla anaokulu, çocukların soğuk algınlığı varsa koronavirüs ile enfekte olmadıklarını belirten bir sertifikaya sahip olmalarını gerektiriyor.

Giderek daha fazla anaokulu, çocukların soğuk algınlığı varsa koronavirüs ile enfekte olmadıklarını belirten bir sertifikaya sahip olmalarını gerektiriyor.

Şimdi 1 ay süreyle ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Giderek daha fazla anaokulu, çocukların sahip olmadıkları bir sertifika sağlamalarını zorunlu kılar.

Koronavirüs

enfekte. Gruplar veya tüm tesisler bazen şüpheli durumlarda kapatılır. Soğuk algınlığı ve grip mevsiminde anaokullarında kaostan kaçınmak için Çocuk Doktorları Derneği diğerleri arasındadır. hükümet tarafından açıklanan trafik ışığı sisteminde.

Dört seviyeli trafik ışığı, bir bölgede kaç tane korona vakası olduğunu hesaba katmalıdır. Avusturya Pediatri ve Ergen Tıbbı Derneği (ÖGKJ), bir çocuğun şüpheli bir vaka olarak görülmesi ve test edilmesi söz konusu olduğunda bu verileri sonbahardan itibaren kullanmayı planlamaktadır.

APA ile yaptığı röportajda ÖGKJ Genel Sekreteri Reinhold Kerbl, “Haftalardır hiçbir korona vakam yoksa ve üşümüş bir çocuğum varsa, bunun bir korona enfeksiyonu değil, rinovirüs olma olasılığı çok, çok yüksek” diyor. Tersine, korona kümesinin olduğu bir bölgede, muhtemelen bir çocuk da soğuk algınlığı ile test edilecektir. ÖGKJ şu anda Sağlık Bakanlığı’na trafik ışığı sisteminin önemli bir rol oynaması gereken sonbahardan itibaren anaokullarıyla nasıl başa çıkılacağı konusunda öneriler üzerinde çalışıyor.

Şüpheli bir korona durumunda radikal önlemler önerilmez

Şu anda, anaokullarının, çocuk doktorlarından alınan sertifikalar aracılığıyla solunum yolu enfeksiyonu olan çocukların koronasız olmalarını sağlamak istemeleri gittikçe artmaktadır. ÖGKJ, böyle bir sertifikanın verilmesine karşı tavsiyede bulunuyor. Sonuçta, koklayan her çocukta korona testi için (hoş olmayan) bir smear testi yaptırmamalısınız – ve test olmadan ciddi bir sertifika veremezsiniz.

Ayrıca ilginç:

Bu korona testleri mevcuttur

Kerbl, genellikle akut solunum yolu enfeksiyonu olan çocukların ağır öksürdükleri birkaç gün evde bırakılmasını önerir. Bununla birlikte, trafik ışığı sistemini burada bir rehber olarak da kullanabilirsiniz: Corona trafik ışığının kırmızı olduğu bir bölgede soğuk olan bir çocuğu anaokuluna göndermeyeceksiniz. Korona enfeksiyonu olmayan bir bölgede ise bu haklı olacaktır. Sonuçta, çocuklar yılda altı ila on enfeksiyon geçiriyor.betboo giris

Bununla birlikte, soğuk çocukları anaokuluna gönderirseniz – ve dolayısıyla kırmızı alanlarda da – bu kesinlikle bazı anaokulu kümeleri oluşturacaktır. “O zaman söylenecek: Her vaka Corona olabilir ve her şey kilitlenir.” Kerbl, trafik ışıklarını hesaba katarsanız bunun büyük bir etkisi olabileceğini umuyor. Test, trafik ışığı sistemine de bağlı olmalıdır: örneğin, testler kırmızı bir alanda cömertçe yapılmalıdır, yeşil bir alanda ise onsuz yapmak daha kolay olacaktır.

Daha hızlı eylem gerekli

Sonbahardan itibaren anaokullarında kapanma dalgalarını önlemek için, tesislerin test sonuçlarını şu anda şüpheli vakalardan çok daha hızlı alması gerekiyor. Kerbl, “İnsanları dört gün boyunca karanlıkta bırakmam artık gerekmiyor ve umarım sonbaharda durum böyle olmayacak” diyor. Gelecekte, test kapasitelerinin genişlemesi sayesinde test sonucunun birkaç saat içinde orada olması gerekir.

Anaokulları daha sonra tepkilerini buna bağlı hale getirmelidir. Kerbl, “Sonuçlar neredeyse her zaman olumsuz olacak ve anaokulunu kapatmak hiç mantıklı gelmiyor,” diye umuyor. Son üç gün içinde anaokulunda olan bir çocukta olumlu sonuç varsa, söz konusu grup tüm tesis değil, 14 gün süreyle kapatılmalıdır.

APA’nın Avusturya Anaokulu ve Gündüz Bakım Öğretmenleri Derneği’nden (ÖDKH) Raphaela Keller, anaokulları için sorun hangi çocuğun şüpheli vaka olarak görülmesi gerektiği sorusuyla başlıyor. Sağlık Bakanlığı’nın ve federal eyaletlerin sağlık otoritelerinin sürekli değişen tavsiyeleri pek işe yaramıyor. “Yorumlamak için o kadar çok alan var ki kararlar çok farklı.” Bazı hatlar da şüpheli bir vaka durumunda güvenli bir şekilde oynar ve tüm tesisi bloke eder. Bu nedenle Keller, bir doktor tarafından veya 1450 yardım hattı aracılığıyla tıbbi açıklama yapılması gerektiğinde ülke çapında üniformayı ve uygulanabilir kuralları savunmaktadır.

“Krizdeki Ebeveynler”

Viyana girişiminden “Krizdeki Ebeveynler” in açık bir mektubu, kurumların şüpheli vakalarla başa çıkma yöntemlerinin aileleri nasıl etkileyebileceğini gösteriyor: Şüpheli bir vaka nedeniyle üç buçuk hafta içinde dört kez kapatılan bir anaokulunu rapor ediyorlar. Her durumda, ebeveynler ve çocuklar, her şeyin açık olması için iki ila dört gün beklemek zorunda kaldılar – bu, genellikle tatil günlerini kullanmak zorunda kalan ebeveynler için de buna karşılık gelen sonuçlardı.

Bu konu doğrultusunda:

“Kesinlikle Corona öncesi gibi tam operasyon değil”

Şu anda yaklaşık 3.000 destekçisi olan bir dilekçede, “krizdeki ebeveynler” diğerleri arasında Federal Hükümet ve Viyana Şehri’nden talep ediyor. Şüpheli bir korona vakası doğrulanana kadar anaokullarını açık tutmak, daha hızlı test sonuçları ve sonbahar için şeffaf, açık ve anlaşılır bir strateji. “Politik olarak kararlaştırılan yaklaşımın orantısız doğası çocuklar, ebeveynler ve eğitimciler için makul değil!”

Şimdi 1 ay süreyle ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Şarkıcı Stefanie Hertel bir röportajda sınırlar, arkadaşlıklar ve kadın gücü hakkında konuşuyor.

Küçük yaşlardan itibaren sahnede olmak istiyordu. Stefanie Hertel bu hedefe ulaştı. Şarkıcı neredeyse 33 yıldır sahnede. Popüler hitleri ile Hertel büyük başarılar kaydetmeyi başardı. Ancak 39 yaşındaki, güvercinlik yapmak istemiyor – “Benim tarzım,” A “harfine takılmak istemem, bunun yerine” B “ve” C “nin açılması. ”

Sınırlar, arkadaşlıklar ve kadın gücü hakkında bir konuşma.

News.at: Dört yaşındayken babanız Eberhard ile sahneye çıkmıştınız ve altı yaşındayken ilk televizyonunuza çıktınız. Geriye dönüp bakınca: o anlar nelerdi? O zaman zaten biliyor muydunuz: Evet, sahnede olmak istiyorum! Stefanie Hertel: Gerçekten sahneye çıkmak istedim. Babam çok başarılı bir şarkıcı ve şarkıcıydı. O televizyondaydı, sahnedeydi ve ben onu gerçekten taklit etmek istedim. Şarkı söyledim ve bir noktada ona “Beni sahneye çıkarmalısın” dedim. Asla hayır demedi, sadece “evet evet”. Bu “evet evet” i gerçek değer olarak aldım ve dedim ki: “Baba, bana söz verdin ve şimdi bir fırsat!” Bu noktada, Vogtland’da, memleketimizin yakınında sahne alıyordu. Sonra beni yanına aldı, “Snow Maiden, White Skirt” şarkısını söyledim ve sanki sahne benimmiş gibi oradaydım.

“Bir yerde bir sınır var ama oraya gitmek istiyorum”

Eski Doğu Almanya’da büyüdünüz. Ne gibi anılarınız var, çok mutlu ve kaygısız bir çocukluk geçirdim. Yine de bugün hayal bile edemeyeceğiniz bir zamandı. Ülkeden “çıkamamanın” bu hafif korkusu. Bu mahrumiyet duygusu; bu her zaman belirli bir biçimde mevcuttu. Her zaman bir yerlerde bir sınır olduğu hissine kapılmıştım ama oraya gitmek istiyorum. Neden oraya gidemiyorum Kız arkadaşım ve ben tuhaflığı yakaladık, 18 yaşındayken ayrılacağız – sınırsız dünyaya, özgürlüğe gitmek istedik. Bu özgürlükten mahrum kalmıştık. Ama bunu sabahtan akşama düşünüyormuşum gibi değildi ve bu nedenle hiçbir şekilde mutsuz değildim.

İşçi ve köylü devletinde bir sanatçı olarak nasıldı? Çok şey deneyimledim. Doğu Almanya’yı müzik yoluyla da baştan aşağı tanıdım. Bir Doğu Almanya sanatçısı olarak, bugün olduğu gibi sahneye çıkıp şarkı söyleyemezsiniz. Önce profesyonel bir kimlik almanız gerekiyordu. Bu, bir komitenin önünde seçmeler yapmanız gerektiği ve ardından profesyonel kartınızı alıp almayacağınıza karar verildiği anlamına gelir. Ne kadar ücret alacağına da karar verildi. Bir sınıflandırma aldınız ve ardından ücretleri aldınız.

Duvar 30 yıl önce yıkıldı – yeniden birleşmenin başarılı olduğunu düşünüyor musunuz? Bu bir süreç. Önce bu yılları aşmak zorundasın. Bu bir gecede yapılamaz. Çok uzağız. Ama yine de sınırı gören nesilden daha uzun süre dayanması gerektiğine inanıyorum. Unutulmamalıdır ki, bir ayrılık zamanı vardı ve onu bir savaş başlattı ama ondan öğrendiğiniz sürece sınırla uzlaşabilirsiniz. Benim algıma göre yeniden birleşme başarılı oldu çünkü özgürlük ve demokrasi yeniden birleşti aile bağlarından ve kültürel olarak birbirine ait olan şeyler. Batı ile Doğu arasında bir ayrım yapmıyorum. Benim için Almanya bir ülkedir, bir millettir.

»Bir sanatçı olarak siyasi bir tavır alması gerektiğini düşünüyorum«

Chemnitz, yabancı düşmanı saldırılar nedeniyle son zamanlarda tekrar tekrar manşetlerde yer aldı. Bunu nasıl görüyorsunuz; kendini bir sanatçı olarak konumlandırıyor musun? Bir sanatçı olarak politik bir duruş almanız gerektiğine inanıyorum. Özellikle de eylemlerinizle inanılmaz sayıda insana ulaştığınız için. Ve bunu zaten yaptım. Derneğimle sosyal olarak dezavantajlıları savunuyorum ve birkaç ay önce Chemnitz’deki şiddetli saldırılarda olduğu gibi uygun olduğunu düşündüğümde fikrimi veriyorum.

Ben sadece Chemnitz’deki birçok insanın hayal kırıklığına uğradığını düşünüyorum. Bunun kesinlikle DAC’nin geçmişiyle bir ilgisi var; ama bunu analiz etmek burada çok ileri gider.

Bence mültecileri şikayetlerden sorumlu tutmak kesinlikle yanlış. Şimdi Almanya’ya gelenler çok suçlanıyor. Çözüm değil

Evet, geçmişte mülteci politikasında açıklar oldu, işler ters gitti, ancak dünyadaki kötü durumdaki insanlara yardım etme görevimiz var. Bizim bolluğumuzun sonuçlarından da muzdarip olan savaştan muzdarip olanlara yardım etmek. Biz de bu ülkelerden ve insanlardan yararlanıyoruz.

Büyük bir adım atıyoruz. Ve “Kopf hoch, Krone auf und weiter” albümünüze gelin. En son ne zaman düştün, ayağa kalktın ve tacını düzelttin? Tabii ki annemi kaybetmek çok güzel bir andı. Bu hayatımda derin bir dönüm noktasıydı. Ancak günlük yaşamda da tekrar tekrar olur – küçük şeyler olabilir – başa çıkması zor. Böyle durumlarda kalbinizi elinize alıp “hadi şimdi kalkıp ilerleyin!” Demelisiniz.

“Hep devam ediyor”

Bir kapı kapanırsa diğeri açılır. Bu sözde pek çok gerçek var. Devam ediyor.

Bu aynı zamanda keder ve kayıpla başa çıkmanın bir yolu muydu? Sen bahsettin, annen 2017’de vefat etti … Keder ve kayıpla baş etmenin birçok yolu var. Ve kesinlikle müzik, duyguları işlemenin iyi bir yoludur. Tek değilse.

Albümünde “Baş yukarı, taç giydir ve devam et”, “Fırtınadan sonra sessizlik”, “Seni yeniden gülmek istiyorum” gibi isimler yer alıyor. Oturup kendime şimdi umut satmam gerektiğini söylemiyorum ve bunun hakkında bir şarkı yazıyorum. Şarkılar yazıyorum ve bana dokunan şarkıları seçiyorum. Bu yüzden mi umut satıyorum? Belki öyledir. Ve sonra güzel.

“Ben mesleğe göre papaz veya yorgan değilim, ben bir sanatçıyım”

Pek çok insanın şarkılarından güç ve umut aldığını hayal edebiliyorum. Ve sonra bir sanatçı olarak bunun farkında olup olmadığı sorusu ortaya çıkıyor – buna sorumluluk diyelim -? Pek çok insan müziğimden güç ve umut alıyor olabilir. Ama mesleğe göre papaz ya da can yorganı değilim ama bir sanatçıyım ve sanatımda kendimi ifade etmek istiyorum ve bunu kalbimin derinliklerinden ve ruhumdan yapıyorum. Sanırım bu sadece bana dokunursa insanlara dokunabilir. Ve şimdi oturup insanlara neyle dokunabileceğimi düşündüğümde değil. Yanlış yaklaşım budur. Bu bir an için işe yarayabilir, ancak kalıcı olarak değil.

© imago / Future Image Stefanie Hertel “Yılın hitleri – hitlerin, yıldızların ve hikayelerin büyük şovu” 2018 adlı TV programında

Tekrar albümünüzün ismine dönmek için. Anahtar kelime “taç”. Basın kitinde “Schlagerprinzessin” olarak adlandırılıyorsunuz; Andrea Berg ve Helene Fischer “hit kraliçe” unvanı için “şövalye”. Bu tür taç giyme törenlerini aslında kim gerçekleştiriyor ve bu tür atamalar sizin için ne kadar önemli? Hangi kız henüz prenses olmayı hayal etmedi? Daha az çekici isimler var. Hepimiz biliyoruz ki, oturup tüm başarıları toplayan ve sonra karar veren kimse yok, bu kraliçe, bu prenses ve bu da prens. Alakasız. Hit kraliçesi veya halk müziği kraliçesi olarak adlandırıldım. Benim için önemli olan, izleyicilerin performanslarıma ve müziğime tepkisi. Alkış, doruk noktasıdır.

“İnsanların bende belirli bir imajı var ama ben buna sadece kısmen karşılık geliyorum”

Görünüşe göre hit dünyada farklı roller var, bu ne ölçüde doğru? Bir rol al, bu ne anlama geliyor? Herkesin kendine özgü bir tarzı olduğuna inanıyorum ve bu, kişinin somutlaşmasıyla belirginleşiyor.

Comments are closed.