Pek çok NFL oyuncusu, inandıkları şey için ayakta durarak büyük bir iş çıkarıyor.

Pek çok NFL oyuncusu, inandıkları şey için ayakta durarak büyük bir iş çıkarıyor.

Aaron Rodgers, Green Bay’deki takım arkadaşlarıyla aynı şeyi yaptı.

“Kolları kilitli bir şekilde ayakta durmak iyidir, diz çökmek kabul edilemez. Kötü reytingler!” Trump Pazar günü tweet attı.

Detroit’te marş şarkıcısı Rico Lavelle, “cesur” kelimesiyle diz çöktü, başını eğdi ve sağ yumruğunu kaldırdı. Nashville’de, marş şarkıcısı Meghan Linsey, şarkı söylemeyi bitirirken diz çöktü.

Kardeşi Woody’nin İngiltere büyükelçisi ve Trump’ın en ateşli destekçilerinden biri olan Jets Başkanı ve CEO’su Christopher Johnson, “bugünün milli marşı sırasında oyuncularımızla kol kola bir arada durmanın bir onur ve ayrıcalığı” olarak nitelendirdi. Doğu Rutherford, New Jersey.

Kuzgunlar ve Jaguarlar oyuncuları, Londra’daki başlama vuruşundan önce bir birlik sergisinde bir araya geliyor. pic.twitter.com/dy8JDzOBas

– @ nflnetwork

Bu sorun Atlantik boyunca yankılandı ve yaklaşık iki düzine oyuncu Wembley Stadyumu’nda ABD marşı çalarken diz çöktü.

Kuzgunlar’ın savunma oyuncusu Terrell Suggs, “Kardeşlerimizin yanındayız,” dedi. “Onların hakları var ve bugün onlarla diz çöktük. Protesto etmek, şiddet içermeyen protesto, olabildiğince Amerikalıdır, bu yüzden bugün onlarla birlikte birleşik bir cephe olduğumuzu bildirmek için diz çöktük.”

Sahipler tavır alır

Jaguarların sahibi Shad Khan ve her iki takımdaki diz çökmeyen oyuncular, marşın ve “Tanrı Kraliçeyi Koru” nun çalınması boyunca kol kola kilitlendi. İngiliz marşı sırasında hiçbir oyuncu diz çökmedi.

Bills’in defans oyuncusu Lorenzo Alexander, “Diz çökmem ordumuzu desteklediğim gerçeğini değiştirmiyor, ben bir vatanseverim ve ülkemi seviyorum” dedi. “Ama aynı zamanda bu ülkede bazı sosyal adaletsizlikler olduğunu da kabul ediyorum ve bugün bunu yapan kardeşlerime destek olmak için diz çökmek istedim.”

Buffalo Bills oyuncuları, Denver Broncos’a karşı bir NFL futbol maçı öncesinde milli marş sırasında diz çöküyor. (Jeffrey T. Barnes / The Associated Press)

Alexander, önümüzdeki hafta marşı için ayağa kalkacağını söyledi.

Alexander, “Onlara bugün onlarla birlikte olduğumu göstermek istedim, özellikle de başkanımızın oyuncularımız ve anneleri hakkında yorum yapması zemininde.” Dedi. “Ve sonra bunu Nazizm ve KKK üyelerini gri alan Nazizmi ve KKK üyelerini nasıl iyi insanlar olarak görmeye çalıştığıyla bağlantılı olarak diz çöktüm.”

Trump ayrıca ligin yasadışı isabetler konusundaki baskısıyla alay etti ve ligin güvenlik girişimleri nedeniyle yumuşadığını öne sürdü.

Trump açılış komitesine 1 milyon ABD doları harcayan NFL sahipleri arasında yer alan Kahn, Londra’da başlama vuruşundan önce takım kaptanları ile görüştüğünü söyledi. Başkan Trump tarafından yapılan açıklamalar. “

Pazar günü cumhurbaşkanına yönelik en güçlü eleştiriler arasında Azizler koçu Sean Payton’dan gelen şu söz vardı: “Yapılan yorumlar beni hayal kırıklığına uğrattı. O ofiste biraz daha bilgeliğe ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum” dedi Beyaz Saray. “O adamın odadaki daha zeki adamlardan biri olmasını istiyorum ve görünüşe göre ağzını her açtığında bu, ülkemizi bölen ve bizi bir araya getirmeyen bir şey.”

Toronto Raptors başkanı Masai Ujiri, oyuncularının fikirlerini söylemesinden memnun olduğunu ve burada kimsenin kovulmayacağını da sözlerine ekledi.

Onun yorumu, ABD Başkanı Donald Trump’ın Cuma günü Alabama’da yaptığı konuşmaya, NFL sahiplerinin milli marşı sırasında protesto eden oyuncuları kovması gerektiğini söylediği konuşmasına bir gönderme oldu.

Sporcular protesto ederken, Crosby ve NHL anahtarsız bir akor vuruyor Crosby, Penguenlerin Beyaz Saray’ı ziyaret etme kararını destekliyor Marşı sırasında 200’den fazla NFL oyuncusu Trump’a meydan okuyor

Ujiri, oyuncularının “yüzde 110” arkasında olduğunu söylüyor ve takımın eğitim kampının ilk gününde oyuncuların “bir platforma sahip olduğunu. Burada kimse kovulmuyor, benden alıntı yapabilirsiniz.”

Raptors guard Delon Wright, bunun bir konuşma özgürlüğü sorunu olduğunu ve sporcuların platformlarını kullanabilmeleri gerektiğini söylüyor. Ve başkanın, atletlerin diz çökmesinden daha büyük konularda tweet atması gerektiğini düşünüyor.

Benzer Düşünce: Raptors’dan Masai Ujiri ‘kimse kovulmuyor’ diyor

Spor Dalları

3 yıl önceVideo2: 12NBA takım başkanı, ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklamalarının ardından oyuncuları destekliyor. 2:12

Trump’ın yorumları ve müteakip tweetleri hızlı tepkilere yol açtı. Beyaz Saray’dan NBA şampiyonu Golden State Warriors’a yaptığı daveti geri çekme kararı da öyle.

Diğer 5 kez sporcular protesto etti

Spor Dalları

3 yıl önceVideo2: 03Başkan Donald Trump, NFL’cilerin kovulmasını protesto etme çağrısında bulunduktan sonra, 200’den fazla kişi yine de yaptı. Yıllar boyunca birçok sporcunun protestolar sergilediğini gördük ve Rob Pizzo bunlardan beşini sayıyor. 2:03

Daha fazla NFL oyuncusu diz çöktü. Diğerleri, bazı durumlarda ekip sahipleriyle birlikte kollarını kilitledi.

Başkan, birkaç tweet ile Pazartesi günü ikiye katladı.

Diz çökme meselesinin ırkla ilgisi yok. Ülkemize, Bayrağımıza ve İstiklal Marşımıza saygı duymakla ilgilidir. NFL buna saygı duymalı! “

Trump, birkaç ekip sahibi marş protestolarının sonuçları konusunda uyardıktan sonra NASCAR’ı da övdü.

Orada birlik içinde birlikte duran NFL oyuncularını alkışlıyorum. Ve yine bu, bayrağımıza saygısızlık değil.

Toronto Raptors baş antrenörü Dwane Casey, ABD Başkanı Donald Trump’ın yorumlarına yanıt veren kişiler hakkında

Konuyu tartışmak için Pazar akşamı oyuncularıyla bir araya gelen koç Dwane Casey, Raptorları İlk Değişiklik haklarını kullanmaya teşvik ettiğini söyledi.

İnsanların sporcuların konuşma hakkına sahip olup olmadıklarını “sorgulayabilmelerini” talihsizlik olarak nitelendirdi.

“Ve bizim başkanımızdan gelmek acı verici” dedi.

Casey, marş protestolarını saygısızlık olarak görmediğini söyledi.

“Orada birlik içinde birlikte duran NFL oyuncularını alkışlıyorum. Ve yine bayrağımıza saygısızlık etmiyor.”

Casey çocuklarına ve oyuncularına bayrağınıza, ülkenize veya cumhurbaşkanlığı ofisine saygısızlık etmediğinizi söylediğini söyledi.

“Bir şey ifade ediyor” dedi.

“Ama bir şey hakkında güçlü bir şekilde hissediyorsanız, onun hakkında konuşmaya hakkınız var,” diye ekledi Casey.

Ujiri, ABD ile ilgili özel olan pek çok şey varken, “Kanada bir nimettir” dedi.

DeRozan desteği takdir ediyor

“Sanırım iki Beyaz Saray’a gideceğiz, değil mi? Bir şampiyonluk kazanırsak, umarım bir gün. [Başbakan] Justin Trudeau ile iyi olacağımızı düşünüyorum” dedi, gülüyor.

Beyaz Saray ziyaretlerinde Masai Ujiri: “Bir şampiyonluk kazandığımızda bu konuyla ilgileneceğiz. Ama Trudeau ile iyi olacağımızı düşünüyorum.” pic.twitter.com/hnCcDoo7tv

– @ WeTheNorth__

Yıldız muhafız DeMar DeRozan, Raptors’ın koçlarının, başkanlarının ve liglerinin desteğini almasının “harika” olduğunu söyledi.

Kaliforniya, Compton’da büyüyen DeRozan, arkadaşlarının polis tarafından vurulduğunu söyledi. Bugün bile lüks bir araba sürmekle ilgili soruların olduğunu söyledi.

Trump’ın kendisine ve ABD’ye çok fazla ateş fırtınası getirdiğini söyledi.

“Başkanınız 12 yaşından daha fazla Twitter’da, sadece bir şeyi doğru yapmaya çalışan insanlar için en çirkin şeyleri söylüyor,” dedi. “Bu delilik.”

NFL oyuncularının yaptıklarını destekliyor.

Sporcular birleşti

“Ben doğru olan her şeyden yanayım” dedi. “Pek çok NFL oyuncusu, inandıkları şey için ayakta durarak harika bir iş çıkarıyor. Tüm erkeklerin birbirine yapıştığını görmek harika.”

Yıldız arkadaşı Kyle Lowry, diğer herkes gibi sporcuların da sosyal adaletsizliğe bir son vermek için birleştiklerini söyledi.

NBA yıldızları LeBron James, Chris Paul ve NFL sahiplerini Trump’ın yorumlarının ardından konuştukları için övdü.

Başkan gelince Lowry, özgür dünyanın liderinin erkeklere DB’ler demesinin “talihsiz” olduğunu söyledi.

“Bir Twitter rantına girmek ve daha küçük şeylere, en küçük konulara odaklanmak – diz çökmüş bir oyuncu … ve devam eden sosyal adaletsizliklere odaklanmamak üzücü. Bu kötü, gerçekten kötü.

“Hemen uyanıyorsun ve ‘Sırada ne var?’ Diyorsun Bu şekilde uyanmak istemezsin. Uyanmak ve “Pekala, harika bir gün geçirelim” demek istiyorsun. “

NFL’nin oyuncuları ve sahipleri sık sık oyunun sorunları, finansmanı ve kuralları konusunda anlaşmazlığa düşüyorlar; bu, 2020 sezonundan sonra başka bir potansiyel iş bırakmaya doğru büyük görünen uzun süredir devam eden bir davadır.

Ülkenin en popüler profesyonel spor ligindeki iki taraf, Cumartesi günü yıllardır görülmemiş bir şekilde birleşerek, Başkan Donald Trump’ın milli marş sırasında diz çökmüş oyuncular hakkındaki sözlerini kınayan kararlı bir akordu.

Trump, yüksek sesle alkışlayarak, “Bu NFL sahiplerinden birini görmeyi sevmez miydiniz, biri bayrağımıza saygısızlık ettiğinde, ‘Şu orospu çocuğunu hemen sahadan çıkarın. Dışarıda! Kovuldu,’ diyorsunuz. Cuma gecesi Alabama, Huntsville’deki bir mitingde, sonraki iki gün boyunca yankılandı.

“Eğer NFL hayranları, oyuncular Bayrağımıza saygısızlık etmeyi bırakana kadar maçlara gitmeyi reddederse Ülke, değişimin hızlı gerçekleştiğini göreceksiniz. Başkan, Pazar rulet oynanan siteler sabahı tweet’inde ateş edin ya da askıya alın!

NFL taraftarları, oyuncular Bayrağımıza saygısızlık etmeyi bırakana kadar maçlara gitmeyi reddederse & Ülke, değişimin hızlı gerçekleştiğini göreceksiniz. Ateş edin veya askıya alın!

-@realdonaldtrump

Oyun kurucu Colin Kaepernick, geçen yıl San Francisco 49ers için oynadığı ve siyahlara polisin muamelesini protesto etmek için “The Star-Spangled Banner” sırasında durmayı reddederek hareketi başlattı. Kaepernick serbest bir oyuncu oldu ve bu sezon için yeni bir takımla anlaşmadı.

Trump, Kaepernick adını vermeden, konuşmasını marş için diz çökmüş olan oyunculara yöneltti.

Trump, “Bu, mirasımıza tam bir saygısızlık. Bu, savunduğumuz her şeye tamamen saygısızlık” dedi.

Buffalo Bills, Cumartesi günü oyuncuların, antrenörlerin, personelin ve mülkiyetin katıldığı gönüllü bir takım toplantısı yapacak kadar rahatsız oldu.

Terry ve Kim Pegula tarafından dağıtılan açıklamada, “Amacımız açık diyalog ve iletişim sağlamaktı. Birbirimizi dinledik. Sahada ve saha dışında karşılaştığımız herhangi bir sorunu çözmenin en iyi yolu olduğuna inanıyoruz” dedi. faturalar.

Comments are closed.