Pracownik jest wtedy bardzo skoncentrowany na etapach pracy i ich płynnym przebiegu, a mniej na cierpieniu zwierząt.

Pracownik jest wtedy bardzo skoncentrowany na etapach pracy i ich płynnym przebiegu, a mniej na cierpieniu zwierząt.

Pracownik jest wtedy bardzo skoncentrowany na etapach pracy i ich płynnym przebiegu, a mniej na cierpieniu zwierząt. Każdy ma własny dostęp do swojej pracy i opracowuje własne strategie radzenia sobie z nią.

W podobnym kierunku podąża Marcel Sebastian, wykładowca w Instytucie Socjologii Uniwersytetu w Hamburgu. Na potrzeby swojej dysertacji zbadał sytuację zawodową pracowników rzeźni oraz przeprowadził wywiady z pracownikami rzeźni z małych i dużych firm niemieckich. Aby móc poradzić sobie z ambiwalencjami swojej pracy, wielu pracowników opracowało strategie: ciągłe powtarzanie czynności prowadzi do określonej rutyny, spojrzenie jest bardzo skupione na pracy, dyskomfort zmniejsza się, a poczucie normalności wzrasta. „Następuje proces internalizacji, akcja zostaje zneutralizowana” – mówi Sebastian. Poszczególne zwierzę jako żywa istota jest z jednej strony całkowicie ukryte, z drugiej strony dla pracowników rzeźni ważne jest, aby obchodzenie się ze zwierzętami było postrzegane jako przyjazne dla dobrostanu zwierząt i pełne szacunku. Wielu pracowników podkreślało w wywiadach, że nie są okrutni wobec zwierząt. Tylko bardzo niewielka liczba pracowników jest zestresowana psychicznie lub czerpie przyjemność z zabijania lub nawet dręczenia, raczej logika strukturalna rzeźni sugeruje pewne wzorce zachowań – mówi Sebastian.

Przykładem może być: Świnia nie chce iść dalej i tym samym zatrzymuje proces pracy. Z uwagi na ogólne warunki tego miejsca pracy sensowne jest, aby pracownik dalej przesuwał zwierzę uderzeniami lub wstrząsami prądem, ponieważ sprawne funkcjonowanie wydaje mu się ważniejsze niż cierpienie zwierzęcia.

Główne pytanie do psychologa pracy brzmi: Jak pracownik podejmuje decyzję o przyjęciu tej pracy? Czy to jego wymarzona praca? A może wykonuje swoją pracę tylko dlatego, że potrzebuje pieniędzy? Czy nie ma innej możliwości finansowej? „Im węższe opcje, tym większe ryzyko cierpienia psychicznego” – powiedział Binder-Krieglstein. Szkolenie techniczne również odgrywa dla niego rolę. Im krótsze szkolenie, tym mniej strategii ma pod ręką pracownik, aby mieć poczucie, że potrafi bezpiecznie i dobrze reagować w wyjątkowych sytuacjach.

Pracownicy rzeźni opisują swoje doświadczenia

A co mówią sami pracownicy rzeźni? W krajach niemieckojęzycznych kilku aktywnych ubojników i byłych pracowników wypowiadało się o swojej pracy w opublikowanych wywiadach.

W marcu 2015 r. Były pracownik dużej rzeźni w Niemczech powiedział „Fundacji Alberta Schweitzera”: „Naruszenia są rzadko dokumentowane, a jeśli tak, to tylko po to, by przedstawić realistyczną dokumentację” – mówi. Badanie na żywo przez weterynarza odbywa się rzadko lub nigdy. „W przypadku świń zdarza się, że zwierzęta są tylko lekko znieczulone lub ponownie lądują w oparzarce z pełną świadomością.triapidix300 allegro Szacuję, że tak jest w przypadku 20 procent zwierząt” – kontynuuje. A o stresie psychologicznym były pracownik mówi: „Oczywiście następuje brutalizacja i przyzwyczajanie się do tego. Sam to widzę. Przyzwyczaiłem się też do widoku całej krwi, odciętych nóg i ogonów”.

Szef rzeźnika powiedział niemieckiemu magazynowi „Freiheit für Tiere” w 2010 roku, dlaczego wyszedł: „Nie mogłem już oglądać zdjęć:„ Jak zwierzęta zostały zadźgane, zastrzelone i rozcięte za życia. (…) Wielu to rzeźnicy

alkoholowy

, i traktują zwierzęta tak, jakby były ostatnim bałaganem. “

W swojej książce „Dlaczego kochamy psy, jemy świnie i hodujemy krowy” Melanie Joy, profesor psychologii i socjologii na Uniwersytecie Massachusetts w Bostonie, cytuje niektóre wypowiedzi pracowników rzeźni. Mówią też o stresie psychologicznym i skutkach pracy ze zwierzętami na rzeź. „Pominąłem presję i frustrację związane z pracą przy zwierzętach” – mówi jeden z pracowników. Inny mówi: „Większość rytowników została uwięziona za uszkodzenia ciała. Wielu ma problemy z alkoholem”.

Jeśli ktoś musi wykonywać pracę na stałe, w rzeczywistości nie chce wykonywać pracy i cierpi z tego powodu, „może to prowadzić do wzrostu stresu psychicznego” – mówi Binder-Krieglstein. Opisuje idealną kondycję pracownika z technicznym określeniem dystansu zawodowego. Oznacza to, że pracownik współczuje bez współczucia. Oprócz dystansu zawodowego, zdaniem eksperta istnieją dwie skrajności: Jeśli pracownik zbytnio identyfikuje się ze zwierzętami i nie chce skrzywdzić żadnej świni ani krowy, nie będzie w stanie wykonać tej pracy. Jednak całkowita obojętność wobec zwierzęcia jest również niebezpieczna, ponieważ może prowadzić do złego lub obraźliwego traktowania przez pracownika.

W Austrii temat ten był dotychczas mniej zbadany niż w Niemczech. Psycholog przemysłowy wzywa do oceny potencjalnego obciążenia pracą pracowników rzeźni. Ale czy istnieje jakieś szczególne wsparcie psychologiczne lub ocena tego zawodu w Austrii? Stowarzyszenie zawodowe austriackich psychologów (BÖP) przynajmniej nie zna żadnych oficjalnych ankiet. Stowarzyszenie zawodowe nie chce jednak całkowicie wykluczyć faktu, że jest kilku psychologów pracy, którzy przeprowadzają oceny dla firmy.

Fakt: chociaż warunki pracy i warunki pracy w rzeźniach są już dużym problemem w Niemczech, w Austrii nie ma prawie żadnych badań na ten temat. Aby zapobiec dumpingowi płacowemu i cierpieniu zwierząt, należy również przyjrzeć się temu krajowi.

* Główni rzeźnicy ogłuszają zwierzęta, wieszają je i przecinają główne tętnice.

Jak okrutne są rzeczy w austriackich rzeźniach i który rzeźnik w Wiedniu nadal się zabija, można przeczytać w aktualnych wiadomościach w prasie branżowej lub jako

Wersja e-papierowa

.

Powiązane linki:

  • Wiadomości wyciekły do ​​materiału wideo, który pokazuje okropne warunki w austriackich rzeźniach.

    Kliknij tutaj, aby obejrzeć film.

  • Rozmowa „Fundacji Alberta Schweitzera” z pracownikiem rzeźni

    przeczytaj tutaj.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

Oberon poniedziałek, 16 listopada 2015 17:36

Raport

Lekarze weterynarii powinni pamiętać, DLACZEGO studiowali weterynarię, i dlatego zgłaszać władzom wszelkie odkryte skargi. Powinni działać natychmiast, a nie tylko w ekstremalnych sytuacjach. Zalecane byłoby zatrudnienie personelu zewnętrznego, aby nie powodować konfliktów interesów lub preferencyjnego traktowania! W rzeźniach powinni pracować tylko przeszkoleni specjaliści …

Oberon poniedziałek, 16 listopada 2015 17:44

Raport

… są zatrudnieni, nie ma taniej siły roboczej ze wschodu. Kontrole dotyczące ogłuszania zwierząt, aby uniknąć niepotrzebnego bólu. Należy również zmniejszyć stres … W zakresie dobrostanu zwierząt jest jeszcze wiele do zrobienia. KTO to robi? * Podpisałem dla zwierząt. Dołącz do wszystkich, którym na Tobie zależy!

Wergznase czw., 19 listopada 2015 08:41

Raport

Szlachetne żądanie. Ale co się stanie, jeśli wszystkie te życzenia i specyfikacje zostaną wdrożone? Tutejsze mięso jest znacznie droższe, a konsumenci kupują je z zagranicy, gdzie produkuje się jeszcze mniej zwierząt z hodowli niż tu i teraz. Jedynymi konsekwencjami, jakie faktycznie osiągnąłbyś dzięki temu, byłyby większe bezrobocie tutaj i więcej cierpienia zwierząt tam. Jako nastolatek szybko stajesz się idealistą, chcesz ulepszać świat i masz tysiące pomysłów. Wraz ze wzrostem dojrzałości nie stawano się „gorszym człowiekiem”, lecz uznawano, że młodzieńczy pogląd jest nieco naiwny i że idealizm niełatwo dogaduje się z rzeczywistością. Domniemane interesy zwierząt, a raczej interesy obrońców praw zwierząt, to tylko jedna z wielu części całości.

Leo Chavand pon., 5 lutego 2018 r. 11:51

Raport

@WergznaseKlingt oczywiście rozstrzygające (po zaostrzeniu prawa importu mięsa), ale nie musi to być warunek nieunikniony. Ta argumentacja ma zastosowanie w wielu obszarach, ale moim zdaniem metoda „Jeśli nie zrobimy tego tutaj – zrobimy to gdzie indziej” jest dla siebie zbyt łatwa. Jako społeczeństwo zawsze przestrzegaj praw i mechanizmów rynkowych …

Leo Chavand pon., 05.02. 2018 r. 12:00

Raport

nie zawsze istnieje alternatywa dla gięcia. Ale założenie, że gospodarka jest ogólnie chciwym ludem łowców okazji, jest oczywiście bardziej wdzięczną podstawą do prostego rozumowania. I nawet jeśli „realistyczna” ocena jest ważna, proszę nie odrzucać podświadomie ogólnej idei jako niedojrzałej. Ideały są ważne!

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

christian95 Pon., 16 listopada 2015 11:16

Raport

W Austrii obowiązuje 9 różnych przepisów dotyczących ochrony zwierząt! 92 wysoko opłacanych urzędników państwowych i ponad 770 posłów. – I nikt nie czuje się odpowiedzialny! Inny przykład: rząd federalny od lat spiera się o reformę edukacji. Teraz w Wiedniu istnieje czerwono-zielona koalicja. Nagle Zieloni chcą, aby Wiedeń przeprowadził własną reformę edukacji.

christian95 Pon., 16 listopada 2015 13:17

Raport

Aby sfinansować tę rozdętą administrację, musimy płacić coraz wyższe podatki. Każdy kraj związkowy ma nawet swoje własne „radio stanowe”.

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

Strona 1 z 1 ”

Według Statistics Austria państwo Austriacy spożyli w 2014 roku 833 000 ton mięsa. To 100 kilogramów na głowę i nos. Czy to naprawdę musi być? To pytanie już się pojawiło

Paul McCartney, który rozpoczął bezmięsny poniedziałek od specjalnie zorganizowanej kampanii

dotyczy. Powiemy Ci, dlaczego warto jeść mniej mięsa.

Aby chronić nasze środowisko

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) krowy i tym podobne są odpowiedzialne za 14,5% globalnej emisji gazów cieplarnianych. Inne organizacje twierdzą nawet, że 50 procent gazów cieplarnianych jest powodowanych przez zwierzęta hodowlane. Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC) ilustruje, jak dramatyczna jest sytuacja: jeśli nie zredukujemy gazów cieplarnianych w atmosferze o 80 procent do 2015 roku, nie będziemy już w stanie powstrzymać zmian klimatycznych i ich katastrofalnych skutków.

Aby przedłużyć nasze życie

Już teraz zdrowy rozsądek podpowiada nam, że codzienne spożywanie mięsa, kiełbasy i innych nie jest zdrowe. Niedawno badanie opublikowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) wywołało poruszenie: okazało się, że regularne spożywanie

Mięso i produkty mięsne zwiększają ryzyko raka okrężnicy

. Ponadto brytyjscy naukowcy odkryli w 2010 roku, że jeśli jesz mięso tylko trzy razy w tygodniu, możesz uniknąć 31 000 zgonów z powodu chorób serca, 9 000 zgonów z powodu raka i 5 000 z powodu udaru.

Wydawać mniej pieniędzy

W ubiegłym roku państwo Austriacy wydali 180 milionów euro na same kiełbasy. Trudno sobie wyobrazić, ile pieniędzy poszło na przemysł mięsny, biorąc pod uwagę, że według austriackiego urzędu austriackiego 475 500 ton wieprzowiny, 180 700 ton drobiu, 146 500 ton wołowiny i cielęciny, 10 900 ton podrobów, 10 100 ton mięsa baraniego i koziego, 9100 ton ” inne „mięso i 315 ton mięsa końskiego skonsumowane. To łącznie 833 000 ton, czyli 100 kilogramów na osobę. A teraz sprawdź, ile możesz zaoszczędzić, jeśli zamiast kilograma sznycla wołowego wybierzesz około 15 euro na sprawdzonego dostawcę białka, soczewicę, która kosztuje zaledwie 3,50 euro za kilogram.

© APA / Rainer Waxmann

Aby oszczędzić zwierzętom niepotrzebnych tortur

Znaczna część zwierząt, które trafiają na nasze talerze, umiera pod wpływem

straszne warunki

. Wiadomości donosiły na przykład o świniach torturowanych kopnięciami i wstrząsami elektrycznymi i wrzucanych żywcem do wody o temperaturze 60 stopni Celsjusza – w austriackich rzeźniach. Już sam ten fakt powinien wystarczyć do obniżenia regularnego spożycia mięsa lub ceny za

Hodowla i ubój przyjazny dobrostanowi zwierząt

płacić. Przy okazji: czy wiesz, że nawet ekologiczna świnia nie musi mieć więcej niż 1 metr kwadratowy zadaszonej powierzchni i 1,2 metra kwadratowego betonowego wybiegu?

Aby walczyć z głodem na świecie

Człowiek je mięso, zwierzęta jedzą ziarno. I to w ogromnych ilościach. Na 1 kg wołowiny potrzeba około 12 kg zboża. Około 800 milionów ludzi na całym świecie jest głodnych. Ilość zboża podana dla bydła, świń i drobiu wystarczyłaby do wykarmienia trzykrotnie większej liczby ludzi.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

Roy2010 czw., 19 listopada 2015 07:33

Raport

Odpowiadać

No to zjedz trochę trawy!

Strona 1 z 1 ”

Według Statistics Austria państwo Austriacy spożyli w 2014 roku 833 000 ton mięsa. To 100 kilogramów na głowę i nos. Czy to naprawdę musi być? To pytanie już się pojawiło

Paul McCartney, który rozpoczął bezmięsny poniedziałek od specjalnie zorganizowanej kampanii

dotyczy. Powiemy Ci, dlaczego warto jeść mniej mięsa.

Aby chronić nasze środowisko

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) krowy i tym podobne są odpowiedzialne za 14,5% globalnej emisji gazów cieplarnianych. Inne organizacje twierdzą nawet, że 50 procent gazów cieplarnianych jest powodowanych przez zwierzęta hodowlane.

Comments are closed.